Experiențe De Poveste pentru copiii din centrele de plasament!
Poți oferi și tu momente de neuitat celor peste 200 de copii instituționalizați din județul Sibiu!
Fii parte din poveste! Împlinește visurile de iarnă ale copiilor instituționalizați!
De ce iubim sărbătorile de iarnă? Pentru că e perioada din an în care cu toții revenim acasă și petrecem timp alături de cei dragi. Ne dorim să le oferim și copiilor instituționalizați motive să aștepte cu drag această perioadă.
Susține echilibrul emoțional al copiilor din centrele de plasament!
În dezvoltarea oricărei persoane echilibrul emoțional joacă un rol esențial. Abandonul e considerat una dintre cele mai mari traume pe care individul le poate suferi, de aceea tinerii instituționalizați au nevoie de consiliere psihologică constantă.
Excursii in muntii Apuseni pentru copiii din centrele de plasament judetul Sibiu
Vara aceasta Asociația de Poveste isi doreste sa organizeze excursii in Muntii Apuseni pentru 150 de copii din centrele de plasament din judetul Sibiu.