Our mission

Atunci când se simt iubiți și importanți, copiii pot avea o viață de poveste!
Noi, cei de la Asociația De Poveste, ne îngrijim ca cei mai puțin norocoși să aibă parte de multă atenție, dragoste și experiențe de neuitat.

Lucrăm cu copiii din centre de plasament și medii defavorizate din județul Sibiu, pentru care am creat programe de dezvoltare personală și orientare în carieră.

Mijloacele prin care ne îndeplinim scopul sunt prezența săptămânală a voluntarilor asociației în centrele de plasament, cursuri extra-școlare și de dezvoltare personală, programe de orientare profesională, ateliere și work-shop-uri (re)creative.

Toate acestea sunt realizate cu sprijinul și sub îndrumarea Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Sibiu.

Asociația De Poveste a apărut din dorința de a aduce zambete pe fețele a peste 250 de copii, de a crea o lume mai bună și un viitor strălucit pentru ei.

[ Show more ]

Projects

Poți oferi și tu momente de neuitat celor peste 200 de copii instituționalizați din județul Sibiu!

19,024 RON Raised:
118 Donations:
1 Supporters:

Fundraising events

Fundraising pages

Prima tabără De Poveste

Colt Charity Bike Ride este  evenimentul anual al Colt Technology Services, care reunește angajații din întreaga lume spre un țel comun: acela

7,000 RON Target
15,674 RON Raised
81 Donations
100% Complete

Schimbarea ȋncepe cu fiecare dintre noi!

Sunt Delia, iar din Martie 2017 am ȋnceput sa alerg motivată de dorința de a susține un foarte frumos proiect pentru copiii cu autism. De curȃnd

3,000 RON Target
3,350 RON Raised